Jump to content


Photo

Valoarea minimă de cumpărare de grup client PrestaShop 1.7, 1.6, 1.5

modul presta

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 24 September 2015 - 11:29 AM

Minimal purchase value by customer group

În mod implicit PrestaShop are opțiunea de a defini valoarea minimă la nivel mondial. Cu acest modul, puteți defini această restricție pentru fiecare grup de clienți în magazin. Acest lucru înseamnă, că, de exemplu grupul "client" poate avea diferite valoare de achiziție minimă decât alt grup, de exemplu "angrosist" etc. Modul calcula automat valorile pentru alte valute, de aceea este valute addon prietenos. Acesta funcționează bine, de asemenea, cu caracteristică multistore.

 

1-minimum-order-total-by-groups.png

 

 

 

verifica cum funcționează modulului

 

 

Pentru mai multe informatii despre modul puteti merge la pagina:
Minimal purchase value by customer group


free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


looking for the best presta addons with outstanding support? check this: PrestaShop Modules

#2 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 11 November 2015 - 10:24 AM

versiune nouă a acestui modul este gata de utilizare
- Stabilește minore adăugate legate de traduceri de mesaje care apare pe pagina coș atunci când client va încerca la comanda chestii de la magazin

free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#3 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 12 February 2016 - 12:23 PM

Noua versiune este gata de utilizare!
- Caracteristică pentru a defini dacă furnizate cantități minime de cumpărare sunt, cu sau fără taxa pe valoarea adăugată (TVA inclus / exclus fiscal)

free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#4 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 03 November 2016 - 11:07 AM

Noua versiune este disponibilă!
- Modulul sprijină pe deplin PrestaShop 1.7 acum!
- A adăugat procesul de instalare mai bine, acum nu creează elemente de meniu care nu sunt necesare

free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#5 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 15 June 2017 - 10:27 AM

Noua versiune este disponibilă
- a adăugat o mai bună susținere a prestashop 1.7.x - acum modulul afișează mesajul deasupra căruciorului și blochează posibilitatea de a trece prin procesul de comandă corect.

free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png