Jump to content


Photo

receptiv modul "cookie-uri" pentru PrestaShop

addon

  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 23 October 2015 - 12:37 PM

receptiv modul "cookie-uri" pentru PrestaShop

În conformitate cu dreptul Uniunii Europa este obligatorie pentru toate magazinele online au folosit cookie-uri. Nerespectarea acestei legi poate acoperi un magazin sancțiune și de închidere. ThisModule va adăuga o notificare cookie-uri speciale la magazin în cazul în care va fi capabil de a informa oaspeții cu privire la cookie-uri magazin.
 

 

uecookie-cover-big.png

 

Modul Ghid de instalare


free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


looking for the best presta addons with outstanding support? check this: PrestaShop Modules

#2 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 22 December 2015 - 10:59 AM

Am actualizat acest addon! adăugat câteva îmbunătățiri legate la PrestaShop 1.6.x instalare și aspectul fix de "notificare" pop-up în back office


free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#3 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 14 January 2016 - 02:09 PM

noua versiune a modulului este deja
- A adăugat stabilește de instalare - acum modul nu va da naștere informații că a existat o problemă în timpul procesului de a instala

free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#4 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 02 March 2016 - 10:00 AM

Noua versiune a modulului este gata de utilizare!
a adăugat mai multe îmbunătățiri de aspect și caracteristici noi :-)
- Posibilitatea de a decide dacă doriți să afișați [x] sau [inchide] ca un buton de închidere
- Posibilitatea de a selecta culori de buton de închidere (culoare de fundal, culoarea fontului)

free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#5 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 20 April 2016 - 02:13 PM

astazi am lansat noua versiune a cookie-urilor sindicale modulul de drept european.
- Cel mai important lucru este de fapt, că am schimbat codul un pic pentru a sprijini noua versiune a PrestaShop 1.7 (alpha 3 în prezent)
 
în plus față de acest lucru am adăugat câteva îmbunătățiri minore la modulul proces actualizări
- Caracteristica pentru a dezactiva / activa actualizările automate checker
- Posibilitatea de a verifica dacă noua versiune este disponibilă manual

free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#6 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 16 September 2016 - 11:32 AM

Noua versiune a modulului cookie-urilor este gata!
- A adăugat caracteristică pentru a defini frontieră suplimentară (umplutură) în jurul notificării
- Facilitate adăugată pentru a decide în cazul în care pentru a afișa un buton de închidere (în partea stângă sau dreaptă a notificării)

free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#7 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 25 November 2016 - 02:19 PM

versiune nouă a Uniunii Europene modulul cookie-uri este disponibil pentru a descărca!
 
Noua versiune are o îmbunătățire majoră:
PrestaShop după actualizare 1.6.1.9 editor TinyMCE într loturile un mod diferit pic mai mult decât anterior, din acest motiv a fost necesar să se actualizeze modulul pentru a sprijini aceste modificări.
 
pentru a vedea modificările în magazinul dvs. de back-office - încărcați versiune nouă și cache-ul browser-ul clar (există o șansă ca browser-ul dvs. va aminti fișierele Js vechi, astfel încât, în vigoare nu va funcționa)
 
Modulul suporta PrestaShop 1.7
 

free-cookies-notifictation-for-restashop


free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#8 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 30 December 2016 - 12:23 PM

actualizare mare a modulului #cookies gratuit este disponibil pentru a descărca!
- A adăugat nouă opțiune pentru a afișa un buton de închidere: "centru (mai jos conținutul)"
- Facilitate adăugată pentru a include bibliotecă minunat de fonturi (dacă PrestaShop dvs. de 1.7 nu-l utilizați, sau în cazul în care tema nu îl utilizează puteți include-l la magazin pentru a sprijini butonul [x]
- Opțiune pentru a defini tipul de închidere de animație adăugat (glisare / fade out)
- A adăugat îmbunătățiri pentru editor de text bogat
- După actualizarea la Prestashop 1.6.1.9 editor oprit să apară - această remediere rezolvă problema
- Ca urmare a modificărilor în fișierul js modul - poate fi nevoie să cache-ul browser-ului clar pentru a vedea modificările.
- A adăugat îmbunătățiri pentru editor TinyMCE
- Acum editorul salvează în mod corespunzător URL-uri (nu elimină domeniul de la URL-ul)
- A adăugat caracteristică pentru a defini frontieră suplimentară (umplutură) în jurul notificării
- A adăugat caracteristică pentru a defini poziția butonului închidere (din partea stanga, partea / dreapta notificării)

free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#9 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 13 February 2017 - 01:27 PM

Noua versiune este gata, atât pentru 1.7.x PrestaShop și 1.6.x, 1.5.x etc.
versiune nouă conține îmbunătățiri legate de editorul TinyMCE în Internet Explorer 11

free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#10 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 28 July 2017 - 08:54 AM

Noua versiune are îmbunătățiri legate de salvarea procesului mesajului în medii cu mai multe magazine.


free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png


#11 vekia

vekia

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10166 posts

Posted 18 September 2018 - 09:59 AM

noua versiune a modulelor cookie este gata (v.1.7.7)
 
- funcția adăugată pentru a selecta ce modul de editor va folosi (puteți utiliza editorul prestabilit implicit al prestashopului sau editorul intern extins livrat împreună cu modulul)
- a schimbat designul modulului pentru a se încadra în stilul prestashop 1.6 și prestashop 1.7
 
ITrdDCZ.png

free tutorials, free templates, free addons, prestashop modules MndfRK4.png  lpHMrZ5.png  gtKHYO7.png  google-48.png